Koła Gospodyń Wiejskich mogą zgłaszać swój udział w „Bitwie Regionów”

16 marzec 2020
(0 Głosów)
Autor 
Gospodynie z Podlasia Fot. Bitwa Regionów

Koła Gospodyń Wiejskich mogą już zgłaszać swój udział w tegorocznej „Bitwie Regionów”.  Organizatorem wydarzenia jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a patronat nad konkursem objęło ministerstwo rolnictwa. Na zwycięzców półfinałów i finałów czekają atrakcyjne nagrody i wspaniała przygoda.

Konkurs „Bitwa Regionów” skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich, których zadaniem jest przygotowanie regionalnej potrawy według własnej receptury i z rodzimych produktów. Drużyna może składać się maksymalnie z trzech osób.

Trzy etapy konkursu
Konkurs podzielono na trzy etapy. Pierwszy to weryfikacja zgłoszeń w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa. Drugi – prezentacja potrawy przez wyselekcjonowane reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich podczas wojewódzkich zmagań. Zespół, który otrzyma największą liczbę punktów, przechodzi do finału. Najlepszych 16  drużyn z całego kraju spotka się we wrześniu br. podczas Targów „Smaki Regionów” w Poznaniu.

Zgłoszenia do udziału w konkursie można wysyłać za pomocą formularza umieszczonego na stronie www.bitwaregionow.pl. We wniosku należy podać nazwę Koła Gospodyń Wiejskich i dane korespondencyjne, a także listę kulinarnych osiągnięć oraz nazwę potrawy konkursowej wraz z opisem.

Uwaga! Warunkiem udziału w „Bitwie Regionów” jest zgłoszenie tylko jednego dania. Zamieszczenie zdjęcia potrawy nie jest obowiązkowe.

 

Opracowanie Sabina Pietrek

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…