Spółdzielczość mogą naprawić sami rolnicy. Potrzebna jest wiedza i negocjacje

29 listopad 2019
(0 Głosów)
Autor 
Minister rolnictwa podczas targów MLEKO-EXPO 2019 Fot. MRiRW

Minister rolnictwa na tegorocznych targach MLEKO-EXPO 2019 ostrzegał przed zagrożeniami związanymi z samą organizacją i obecnym funkcjonowaniem spółdzielni w Polsce.

Szef resortu rolnictwa po raz kolejny przypominał, że to rolnicy, spółdzielcy są właścicielami, a zarządy to tylko wynajęci do zarządzania menedżerowie spółdzielni z założenia działający na ich korzyść. Dlatego też minister zwracał również uwagę na odpowiedzialność przedstawicieli rolników w organach spółdzielczych.

- Jeżeli ktoś nie umie czytać dokumentów księgowych, analizować sytuacji spółdzielni to niech się nie pcha do rad nadzorczych – mówił minister.

Minister Ardanowski apelował do zarządów i rolników o odpowiedzialne traktowanie swoich funkcji. Podkreślał szczególną odpowiedzialność za losy wszystkich członków spółdzielni, ale też rolników za wybór odpowiednich swoich przedstawicieli.

– Przed rolnictwem z pewnością będzie wiele problemów, ale naprawę trzeba zacząć od samego siebie, aby te problemy pokonać – stwierdził minister.

 

Negocjacje sieciami handlowymi
Szef resortu zwracał także uwagę na konieczność prowadzenia twardych negocjacji z sieciami oraz na konieczność przeprowadzenia szczerych, konkretnych dyskusji na temat poprawy sytuacji w spółdzielczości, w tym autentycznego ruchu spółdzielczego.

Minister zadeklarował wspieranie tego typu działań, ale jednocześnie jasno podkreślił, że tych spraw nie rozwiąże za spółdzielców.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…