Brytyjczycy obawiają się zalania rynku tanimi jajami

29 listopad 2019
(0 Głosów)
Autor 
Tanie jaja mają pochodzić z Ukrainy i Indii

Obawy brytyjskich producentów jaj nie maleją. Ich zdaniem obawy przed niedostatkiem jaj na krajowym rynku po Brexicie, mogą skłaniać polityków do zawierania niekorzystnych umów handlowych, które zaleją rynek produktami gorszej kategorii.

Jak podaje Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz brytyjscy producenci jaj reprezentowani przez Marka Williamsa, wyrazili swoje obawy dotyczące jednego z wariantów Brexitu, który ma polegać na  niemal pełnym otwarciu rynku wewnętrznego. Ich zdaniem taki rozwój  wypadków doprowadzi do poważnych kłopotów lokalnych hodowców. Williams uważa, że nierozważny Brexit może spowodować niekontrolowany wzrost importu jaj do Wielkiej Brytanii z Ukrainy, z Indii oraz z Argentyny. Jego zdaniem taki obrót sprawy zaszkodzi nie tylko producentom, ale także konsumentom, który  otrzymają towar istotnie gorszej jakości.

Nowe niepokoje w sektorze drobiarskim podszyte są obawami o to, że politycy chcąc zapobiec brakom towaru na brytyjskim rynku wewnętrznym, a tym samym wzrostowi cen pójdą na ustępstwa wobec innych państw w ewentualnych umowach handlowych.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…