Mieszkańcy wsi Rzewuszki razem z leśniczym uratowali młodego bociana

10 wrzesień 2019
(0 Głosów)
Autor 
Pracownik Nadleśnictwa Sarnaki przez kilka dni dokarmiał bociana surowym mięsem z kurcząt Fot. M. Charkiewicz

Dzięki trosce i szybkiej reakcji mieszkańców wsi Rzewuszki leśnikom z Nadleśnictwa Sarnaki udało się uratować rannego bocian. Kajtek trafił do jednego z ośrodków rehabilitacji.

Pierwszy lot młodego bociana Kajtka, pochodzącego z okolic wsi Rzewuszki,  okazał się dla niego bardzo nieszczęśliwy. Kilka chwil po wylocie najprawdopodobniej zahaczył o linię średniego napięcia podczas jednego z pierwszych lotów. Niestety, to nieszczęśliwe zdarzenie było na tyle poważne, że młody ptak już nigdy nie poderwie się do ponownego lotu

Na ratunek młodemu bocianowi pospieszyli mieszkańcy wsi Rzewuszki. Był wśród nich Bogusław Kościan, podleśniczy leśnictwa Kisielew i zamiłowany ornitolog. Pracownik Nadleśnictwa Sarnaki przez kilka dni dokarmiał go surowym mięsem z kurcząt. Skontaktował się także z Ośrodkiem Rehabilitacji Bocianów w Kozubszczyźnie, który potwierdził możliwość przyjęcia bociana pod opiekę.

W transporcie Kajtka pomogli pracownicy Nadleśnictwa Sarnaki. Zanim kontuzjowany ptak trafił do ośrodka w Kozubszczyźnie trzeba było go złapać i przetransportować na odległość prawie 160 km. Na miejscu czekał już na niego opiekun oraz specjalne miejsce kwarantanny.

Ośrodek Rehabilitacji Bocianów w Kozubszczyźnie prowadzony przez Stowarzyszenie Szansa dla Bociana pomaga chorym i kontuzjowanym ptakom przez cały rok – zarówno tym, które po okresie rehabilitacji odlatują na zimę jak i tym, które z różnych przyczyn już nie mogą latać.

Kajtka oraz inne bociany będące na co dzień mieszkańcami tego ptasiego azylu, można na żywo podglądać dzięki kamerze internetowej zamontowanej na terenie ośrodka.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…