W ostatniej chwili strażakom udało się wyprowadzić bydło z płonącego budynku

02 wrzesień 2019
(0 Głosów)
Autor 
W wyniku pożaru spłonęła połowa dachu budynku gospodarczego oraz 15 balotów siana. Fot. KP PSP Koło

Do pożaru budynku gospodarczego, w którym oprócz siana znajdowało się również bydło doszło 27 sierpnia 2019r. w Kamieniu gm. Koło. Strażakom udało się uratować zwierzęta. Weterynarz określił ich stan jako dobry.

Na miejsce pożaru, który wybuch przed 7 rano, zadysponowani zostali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Kole oraz OSP Wrząca Wielka, OSP Babiak, OSP Brdów, OSP Kiełczew, OSP Dębno Królewskie. Przed dojazdem straży pożarnej ogień objął część budynku z dachem oraz składowane w nim siano. W budynku znajdowało się również 38 sztuk bydła.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu objętego działaniem ratowniczym, ugaszeniu pożaru przy pomocy prądów wody, pracach rozbiórkowych nadpalonej konstrukcji dachu, wyrzuceniu nadpalonego siana na zewnątrz budynku oraz izolowaniu bydła od ognia. Na miejsce zdarzenia przybył lekarz weterynarii, który stwierdził, że zwierzęta są w dobrej kondycji i nie ma potrzeby ich ewakuacji. W wyniku pożaru spłonęła połowa dachu budynku gospodarczego oraz 15 balotów siana. Pożar gasiło 38 strażaków przez 5 godzin i 40 minut.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…