Wydrukuj tę stronę

Francuski startup wybuduje olbrzymią farmę owadów

06 listopad 2020
(1 Głos)
Autor 
Firma zajmuje się hodowlą mączników w celu produkcji białka z przeznaczeniem w żywieniu zwierząt

Francuski startup Ynsect ma w planach rozpoczęcie budowy farmy owadów w Amiens w północnej Francji. Będzie to drugi obiekt francuskiej firmy.

Przedsięwzięcie wpisane jest w trend  poszukiwania alternatywnych źródeł białka wykorzystywanego w żywieniu zwierząt.

Pierwszy zakład należący do firmy Ynsect został otwarty we wschodniej Francji w 2016 roku. Firma zajmuje się hodowlą mączników w celu produkcji białka z przeznaczeniem w żywieniu zwierząt gospodarskich i zwierząt domowych oraz do produkcji nawozów.

- Według zapowiedzi przedsiębiorstwa Ynsect, będzie to największa pionowa farma owadów na świecie o ujemnym poziomie emisji dwutlenku węgla. W nowym obiekcie, którego otwarcie zaplanowano na początek 2022 roku wytwarzane będzie 100 tys. ton produktów z owadów – poinformowała Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz.

Przedsięwzięcie cieszy się dużym zainteresowaniem i poparciem społecznym. Francuskiej firmie udało się pozyskać ogromne fundusze od inwestorów, w tym od gwiazd Hollywood, zainteresowanych wspieraniem nowego trendu jakim jest poszukiwanie alternatywnych źródeł białka wykorzystywanego w żywieniu zwierząt w związku z rosnącym światowym popytem na żywność.

 

 

Oprac. Sabina Pietrek, źródło: KIPDiP

Redakcja

Ostatnie od Redakcja

Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…