Problemy logistyczne mogą wpływać na opóźnienia dostaw wieprzowiny

24 marzec 2020
(0 Głosów)
Autor 
12 tydzień 2020 r. przyniósł pogorszenie sytuacji w Europie w związku z koronawirusem

Epidemia koronawirusa w Europie powoduje coraz większe utrudnienia logistyczne, które mogą z czasem doprowadzić do opóźnień w dostawie żywca i wieprzowiny w niektórych regionach. Unijni konsumenci robią zapasy produktów mięsnych.

Krajowy Związek Pracodawców - Producentów Trzody Chlewnej podsumowuje obecną sytuację słowami: cena żywca wieprzowiny w Chinach pozostaje na ekstremalnie wysokim poziomie. Zakłócenia logistyczne w Chinach związane z koronawirusem zaczynają ustępować. Chiński popyt na importowane mięso wieprzowe będzie wzrastał. Epicentrum koronawirusa przesuwa się do Europy powodując coraz większe ograniczenia w przemieszczaniu się ludzi. Zawirowania logistyczne w UE mogą utrudniać bieżące zaopatrzenie w żywiec i wieprzowinę w niektórych regionach. W związku z tym konsumenci w wielu krajach Unii Europejskiej robią większe zapasy produktów mięsnych windując ceny w sieciach handlowych.

- Na razie nie widać przełożenia wzrostu cen w hipermarketach na ceny skupu żywca wieprzowego. Nieco większa podaż żywca wieprzowego, problemy logistyczne oraz niepewność co do dalszego rozwoju sytuacji na rynku wieprzowiny. Presja cenowa wystąpiła również na rynku warchlaków powodując zahamowanie wzrostu cen - komentuje Aleksander Dargiewicz, Prezes KZP-PTCH.

 

Problemy logistyczne Włoch i dobre wieści z Chin
12 tydzień 2020 r. przyniósł pogorszenie sytuacji w Europie w związku z epidemią koronawirusa, która w Chinach prawdopodobnie została już całkowicie opanowana. Wymiana handlowa znowu została uruchomiona, ale minie trochę czasu zanim kontenery z wieprzowiną stojące już w chińskich portach zostaną rozładowane.

Koronawirusowy paraliż UE skutecznie ogranicza życie publiczne oraz wprowadza zawirowania w dostawach.  Eksporterzy nie chcą wysyłać kierowców do Włoch ze względu na zagrożenie zakażeniem CoVID-19. Kroki te wywołały ogromną presję na ceny skupu żywca wieprzowego.

 

 

Oprac. Sabina Pietrek

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…