Mapy Google'a będą wyświetlać lokalizację najbliższego fotoradaru

11 czerwiec 2019
(0 Głosów)
Autor 
Firma oficjalnie potwierdziła doniesienia, które pojawiały się w Internecie w ostatnich tygodniach

Firma Google potwierdziła, że w ponad 40 krajach wprowadzi możliwość wyświetlania lokalizacji fotoradarów w aplikacji Google Maps. Nowością jest także to, że kierowcy będą mogli sprawdzić ograniczenie prędkości na danym odcinku drogi.

Google oficjalnie potwierdził doniesienia ostatnich tygodni, które pojawiały się w internecie. Aplikacja Google Maps rozpoczęła wyświetlanie ostrzeżeń dla niektórych użytkowników już w styczniu, a w marcu raporty zostały udostępnione szerszemu gronu. Teraz firma postanowiła jeszcze bardziej zaangażować się w rozwój funkcji, które wcześniej nie były dostępne na skalę międzynarodową.

Co na to policja?
Google powinien spodziewać się reakcji ze strony organów władzy, podobnie jak to było w przypadku aplikacji Waze, która ostrzegała kierowców przed miejscami kontroli trzeźwości. Nowojorska policja wysłała do firmy list, w którym nazwała informowanie użytkowników o punktach kontrolnych "nieodpowiedzialną praktyką, zachęcającą do lekkomyślnego wsiadania za kółko".

Google najwyraźniej nie obawia się jednak reakcji funkcjonariuszy, o czym świadczyć może oświadczenie rzecznika firmy:

- Wierzymy, że informowanie kierowców o nadchodzących pomiarach prędkości pozwala im być bardziej ostrożnymi i umożliwia podejmowanie bezpieczniejszych decyzji.

 

Nowości będzie więcej
Firma Google prowadzi prace nad zwiększeniem dostępności powiadomień dla szerszej grupy użytkowników aplikacji, korzystających zarówno z systemu iOS, jak i Android.

Alerty o fotoradarach są tylko jedną z kilku nowości wprowadzonych w ostatnich miesiącach do Google Maps. W październiku 2018 roku została wprowadzona funkcja, która ma pomóc osobom dojeżdżającym do pracy w planowaniu podróży, dzięki aktualizacjom ruchu drogowego w czasie rzeczywistym.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…