Wyginane smartfony z holograficznym ekranem

06 grudzień 2016
(0 Głosów)
Autor 

Podczas gdy wielu z nas z niecierpliwością oczekuje pierwszych wyginanych telefonów, które będzie można zrolować niczym gazetę.

Uczeni prezentują kolejne ciekawe pomysły na przyszłą elektronikę. Smartfon HoloFlex opracowany przez specjalistów z kanadyjskiego Queen’s University jest niezwykłym urządzeniem, które obowiązkowo powinno pojawić się w sklepach.

HoloFlex posiada niezwykły, holograficzny ekran i wyświetla trójwymiarowy obraz. Co ważne, można go oglądać pod każdym kątem i nie trzeba nosić specjalnych okularów. Smartfon ten jest całkowicie giętki i oczywiście jak na dzisiejsze standardy posiada dotykowy ekran o rozdzielczości Full HD typu FOLED.

Wyświetlacz renderuje obrazy w postaci 12-pikselowych bloków, które pojawiają się na specjalnych giętkich warstwach wydrukowanych w drukarce 3D, zawierające łącznie ponad 16 tysięcy mikrosoczewek typu rybie oko. Twójwymiarowe obiekty wyświetlane są w rozdzielczości 160x104 pikseli i można je oglądać z każdej strony - wystarczy jedynie obracać smartfonem.

Trzeba przyznać, że jest to bardzo interesująca technologia, która po odpowiednim ulepszeniu mogłaby znaleźć się na półkach sklepowych. Niestety smartfon HoloFlex na dzień dzisiejszy jest tylko prototypem, a twórcy nic nie mówią o jego ewentualnej komercjalizacji.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…