Akcja z udziałem blogerów „Dobry biznes na wsi”

17 wrzesień 2019
(2 Głosów)
Autor 
Dobry biznes na wsi

Rozpoczęła się kampania „Dobry biznes na wsi” zorganizowana przez Polską Organizację Turystyczną. Akcja ma na celu kreowanie wizerunku polskiej wsi jako miejsca atrakcyjnego pod względem turystycznym i biznesowym. Jednym z podjętych działań jest zaangażowanie influencerów, którzy mają widoczny wpływ na wybory konsumenckie.

Inwestycja w rozpoczęcie lub rozwinięcie biznesu na obszarach wiejskich może w przyszłości zaprocentować. Turyści coraz częściej stawiają na odpoczynek z dala od miast, szukają ciszy, spokoju i miejsc w modnym stylu „slow”.

Rozpoczęcie działalności agroturystycznej może być doskonałym sposobem na zwiększenie dochodów dla żyjących już na wsi rolników lub może stanowić, przy odpowiednim zaangażowaniu, główne źródło utrzymania. Działalność rolnicza, gospodarstwo i zwierzęta hodowlane mogą stanowić dodatkową atrakcję dla mieszczuchów, chcących zaznać wiejskiego życia.

Oprócz dobrego pomysłu i zapału w przygotowanie oferty niezbędna jest promocja biznesu – naprzeciw tej potrzebie wychodzą konkursy i akcje, m.in. „Dobry biznes na wsi” organizowany przez POT.

Celem kampanii jest ukazanie obszarów wiejskich jako miejsca, w które warto inwestować. Rodzinna tradycja, regionalny folklor czy lokalne produkty mogą stać się punktem odniesienia i impulsem do rozpoczęcia własnej działalności przynoszącej niemały zysk.

Akcja „Dobry biznes na wsi” promuje wyłonione obiekty, stanowiące inspirację dla obecnych i przyszłych przedsiębiorców. Wybrane inicjatywy wyróżniają się na tle konkurencji kreatywnością, innowacyjną ofertą i wykorzystanym potencjałem regionalnym.

Udział dziesięciu influencerów umożliwia dotarcie z promocją do większej liczby osób. Wybrani twórcy posiadają oddane i zaangażowane społeczności w social mediach, które ufają rekomendacjom blogerów.

Zadaniem twórcy jest odwiedzenie miejsc, które stanowią ciekawy przykład działalności biznesowej na wsi, a następnie publikacja treści w swoich kanałach komunikacji. Relacje wraz z linkami do materiałów stworzonych przez blogerów będą publikowane również w mediach należących do Polskiej Organizacji Turystycznej m.in. na Polska.travel.

Długofalowym celem akcji jest profesjonalizacja turystyki na obszarze wiejskim, a także stworzenie w myśl zasady „cudze chwalicie, swego nie znacie”, atrakcyjnego wizerunku polskiej wsi, w której warto mieszkać i inwestować.

 

Polska Organizacja Turystyczna

 

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…