PFHBiPM jest zmuszona podnieść ceny swoich usług

07 lipiec 2019
(0 Głosów)
Autor 
Wyższe ceny są jedynym rozwiązaniem, które zagwarantuje możliwość dalszego świadczenia usług na wysokim poziomie Fot. zycierolnika.pl

Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka poinformowała producentów o konieczności wprowadzenia wyższych cen od 1 lipca za prowadzone usługi, co związane jest ze znacznym ograniczeniem środków na postęp biologiczny w produkcji zwierzęcej. Zmiany są wynikiem decyzji MRiRW.

W komunikacie PFHBiPM skierowanym do hodowców czytamy, że w zaistniałej sytuacji  Federacja został zmuszona podnieść stawki za proponowane usługi i zdaje sobie sprawę z ryzyka wynikającego ze wzrostu finansowania po stronie hodowców. Federacja jest świadoma niedogodności, jakie niesie ze sobą podwyżka. Wyższe ceny są jednak jedynym rozwiązaniem, które zagwarantuje możliwość dalszego świadczenia usług na wysokim poziomie.

- Nie mieliśmy wpływu na powyżej wspomnianą decyzję dotyczącą ograniczenia dotacji i uważamy, że będąc dysponentem środków wsparcia pochodzących z budżetu państwa, PFHBiPM wydatkuje je w sposób racjonalny a także bardzo odpowiedzialny. Robiliśmy i nadal robimy wszystko, aby opłaty nie były obciążeniem dla hodowców, niestety ograniczone wsparcie państwa popchnęło nas do podniesienia cennika. Zapewniamy, iż krok ten nie jest to od nas w pełni zależny, a nasza organizacja została postawiona przez resort pod przysłowiowym "murem" - czytamy w opublikowanej informacji.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…