Rolnicy planują marsz na Warszawę

17 listopad 2017
(1 Głos)
Autor 
Trudna sytuacja rolników w związku z ASF powoduje niezadowolenie oraz protesty fot. OPZZRiOR

Decyzja o rozpoczęciu marszu z udziałem 3000 rolników został ogłoszona wczoraj na konferencji Przewodniczącego Rolniczego OPZZ.

W dniu wczorajszym o godzinie 12:00 w Leśnej Podlaskiej odbyła się konferencja Przewodniczącego Rolniczego OPZZ Sławomira Izdebskiego. W spotkaniu wzięło udział 100 rolników wraz z oflagowanymi traktorami. Podczas konferencji Przewodniczący poinformował, że 7 grudnia 2017 roku rozpocznie się marsz gwiaździsty na Warszawę z udziałem 3000 rolników trwający do 15 grudnia 2017 roku.

 

Rolnicy w trudnej sytuacji

Rolnicy zdecydowali się na wzięcie udziału w marszu, ponieważ ich sytuacja stale się pogarsza. Uważają też, że działalność Ministra Rolnictwa oraz Ministra Środowiska jest szkodliwa dla rolnictwa oraz ich pozycji. W przeddzień konferencji Sławomir Izdebski skierował do Premier Beaty Szydło list z wykazem postulatów, których szybkie spełnienie mogłoby zatrzymać protest. Rolnicy postulowali m.in. o likwidację ASF w Polsce, przyjęcie ustawy prawo łowieckie autorstwa OPZZ, zakaz egzekucji komorniczych do czasu przyjęcia programu oddłużeniowego dla rolnictwa, zmiany w ustawie o Izbach Rolniczych, połączenie Ministerstw Rolnictwa i Środowiska, a także dymisji Ministra Krzysztofa Jurgiela oraz Jana Szyszki.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…